top of page

İğneli

Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon, tüy köklerinin iğne yardımı ile birlikte elektrik akımı kullanılarak yakılmasıdır.

İğneli epilasyonda ince bir iğne şeklindeki uygulama ucu kıl köküne kadar ilerletilir ve elektrik akımı verilir. Bu şekilde kılı oluşturan kıl kökü yanar. Sonrasında estetisyen tarafından kıl gövdesi cımbızla alınır. Eğer kıl rahat bir şekilde geliyorsa işlem başarılı olmuş demektir.


İğneli Epilasyonda kıl kökünün rengi ve kalınlığı önemli değildir çünkü işlem direkt kökü yakar. Özellikle lazer epilasyondan kalmış incelmiş ve rengi açılmış tüylerde çok etkilidir.


Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.

Kullanılan iğneler steril ve tek kullanımlık olmalıdır. Ciltte hafif kabarıklıklar veya kızarıklıklar görülebilir. Çok özenli çalışılmasına rağmen hafif kızarıklıklar normaldir.

Uygulamadan hemen %100 sonuç almak mümkün değildir.Çünkü her kıl aktif üreme döneminde değildir. Aktif üreme dönemindeki kıllar daha kolaylıkla yok edilir.

Yaygın varisli hastalara, kalp pili kullananlara, hamilelere, şeker hastalarına, aktif enfeksiyonu olanlara, kanserli vakalara, sedef hastalığı- vitiligo- deri hastalığı olanlara ve AIDS- frengi gibi bulaşıcı hastalığı olanlara uygulama yapılmaz.

İĞNELİ EPİLASYON SONRASI

Epilasyonu takip eden 24 saat içinde deriyi tahriş edebilecek parfüm,deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir.Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Ilık su ve yumuşak bir sabunla uygulama alanı yıkanabilir. Enfeksiyon gelişmemesi için tedavi alanına antibiyotik içeren krem veya pomadların sürülmesi önerilir.

1250.jpg
bottom of page