top of page

Sonbaharda Cilt Bakımı

Sonbaharda cilt bakımı rutini sıcak havaların yol açtığı hasarları ortadan kaldırmak, cildi giderek yaklaşan kış mevsiminin sert soğuklarından korumak amaçlarına yönelik olmalıdır.


Cildi güneş ışınlarından korumak, güneşin çok yüksekte olduğu saatlerde gölgede kalmak gerektiğini bilen ve yaz boyunca bu konuda gayet dikkatli davranmış biri olabilirsiniz.


Fakat güneş ışınlarının artık eskisi kadar zarar vermeyeceğini düşünerek cilt bakım rutininizi ihmal ederseniz hata yaparsınız.


Yazın cildinizin güneşten zarar görmemesini hedeflemiştiniz, şimdi ise, onu rüzgarlı ve serin havalara karşı korumayı hedeflemelisiniz.


Bu da özenli, düzenli bir cilt temizliği ve nemlendirici cilt bakımı yapmak demektir.Sıcak iklimin zorlu şartları pek çoğumuzun cildine iyi gelmiyor.Güneş ışınları, plajda maruz kalınan tuzlu su, toz ve kum, sıcak havalarla kaçınılmaz olan ter ve yağlanmayla ciltler zorlu bir yolculuk geçirdi.


Sonbahara yavaş yavaş geçiş yaparken yardım sinyalleri veren cildimiz ile özel olarak ilgilenmenin tam zamanı.Yaz koşturmacasından yorulan ciltleri toparlamak ve yeni sezonun şartlarına karşı korumak için için tavsiyelerime kulak verin;


•Güneşten lekelenen ,kuruyan veya sivilce problemi yaşayan ciltler için peeling yapmak başlıca bakım şartlarından. Cildi yenileyen, ton farklılıklarını düzenleyen, cildin nem ve yağ dengesini düzene sokan bir peeling ile bakım rutininizi zenginleştirin.


•Cilt temizleme ürünlerinizi gözden geçirin;


Her mevsim geçişinde olduğu gibi değişkenlik gösteren cilt durumlarımız, özellikle yaz mevsimi dönüşü kuruyan nemsiz ve susuz kalan ciltler sakinleştirici, yumuşak formda süt veya losyon formunda temizleyicileri tercih etmeli. Cildi yoran, kurutan agresif ürünlerden bir süre uzak kalmalısınız.


•Mevsim geçişlerinde nemlendirici içeriklerinizde daha güçlü etken maddeler içeren ürünler tercih edin.


Özellikle nem bakımından zengin ürünler kullanmak soğuk kış aylarının cildinize vereceği zararı en aza indirmek için alacağınız en güzel önlemlerden olacaktır.


•Cilt Bakımı dolabınıza mutlaka bir bakım maskesi dahil edin ve cildinizin gücüne güç katın.Bakım maskelerini kullanmaya başladıkça her mevsime karşı cildinizin ne kadar da güçlü ve hava koşullarına karşı hazırlıklı olduğunu hissedeceksiniz.


•Yaz, kış her mevsim muhakkak güneş korucuyu kullanın!


Güneş bulutların ardında olabilir fakat bu sizin güneş kremi sürmeyeceğiniz anlamına gelmez.Cildinizi her türlü gün ışığı hasarına karşı korumak, kışın soğuk hava ve rüzgara karşı bile savunmak için Güneş koruyucu kullanmak cilt sağlığı için olmazsa olmaz kurallardan.


•Sonbahar bakım sırları, ipuçları ve cildinizin geleceğine dair profesyonel bakımlar hakkında bilgi almak için cilt uzmanlarınızdan destek almayı, cilt analizi ile cildinizin o mevsimde nelere ihtiyacı olduğunu öğrenmeyi unutmayın.

Comments


bottom of page