top of page

Cilt

Bakımları

•Klasik Cilt Bakımı

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20'li yaşlardan itibaren her kişinin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda ortalama 1 kez cilt bakımı yaptırması gereklidir.

 

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir ve klinik bakımlarda cildin ihtiyacına, problemlerine yönelik bakım planlanmalıdır. Bu yüzden hangi ürünün kullanılacağına karar verebilmek için bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmak gerekir.

Cilt bakımı yaklaşık 1-1,5 saat sürer ve bu süre içinde sırası ile temizleme, peeling, buhar,oksijen uygulama ,ürün yedirme, maske,yüksek frekans ve yüz nemlendirme işlemleri ,güneş koruyucu uygulanır.

 

Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

 

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, siyah nokta,gözenek,leke ve kırışıklık bakımları özel ürünler ve tedaviler ile kombinlenerek yapılır.

 

Merkezimizde temel bakım dışında cildin ihtiyacına ve problemine yönelik Fransız ERICSON LABORATOIRE ve Alman Marka DR. SCHRAMMEK ürünleriyle özel bakımlarda yapılmaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinde seçkin enstitü ve spa merkezlerinde kullanılan Ericson Laboraatoıre ve Dr. Schrammek ürünleri bitkilerden elde edilmiş hücresel özler,vitamin ve amino asitlerce zengin nanoteknolojik ürünleriyle cilt problemlerinize çözüm sunar.

Merkezimizde cilt bakımları, cildin ihtiyacına ve problemlerine uygun seans yada kür bakımları şeklinde uygulanır.

 

*Çoklu Profesyonel Terapi Sayesinde Kişiye Özel Bakımlar

 

  1. FRESH CAVIAR

 

Organik Anti-Aging bakımı ve yüksek teknoloji ile soğutulan havyar özleri...

FRESH CAVIAR serisinin eşsiz formülü erken dönemde cilt yaşlanmasını önleyici etki göstererek cildin daha sıkı ve canlı görünmesini sağlar.

 

     2.HYDRA CLINIC - Kuru ve Nemsiz Ciltler için Profesyonel Bakımlar

 

Hydra Clinic serisi; Nemsiz ve kuru cildin derinlemesine nemlenip beslenmesini, taze, sağlıklı ve sıkı bir cilt haline gelmesini hedefler.

Cildi tam olarak ihtiyacı olan miktarda nemlendirir, hasarlı epidermisi yeniden inşa eder, cilde onarım ve koruma sağlar.

      3.ACTI-BIOTIC

 

Acti-Biotic serisi; yağlı ciltlerin derin temizliği, yağ dengesi ve gözenek problemlerini hedef almaktadır. İçeriğindeki Dermapur etken maddesi ile; sivilcelere neden olan bakterilerin cilt altından uzaklaştırılması için, cildin doğal antibiyotik sentezini uyarır. Yağ salgısı düzenlenmiş cildin zamanla gözenekleri sıkılaşır, sivilce ve siyah nokta problemleri azalır. Kan dolaşımının da rahatlaması ile birlikte cilt daha pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşur.

 

       4.VITAMIN ENERGY

VITAMIN ENERGY, cildin tüm ihtiyacını karşılayan gerekli vitaminlerin en üst seviyede alınmasını sağlayan güçlü ve enerji veren bir kokteyl ile zenginleştirilmiştir: C Vit., A Vit., E Vit., H Vit., B9 Vit., B6 Vit., B5Vit. ve B3 Vit.

 

Vitamin Energy serisi, çoklu vitamin ve bitkisel taurinin birleşimiyle yorgun ve cansız ciltlerin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Cildinizin daha canlı, daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlar.

       5.SLIM-FACE-LIFT terapisi,

Özellikle yanak ve gıdı bölgesinde oluşan yağlı hacimler ve elastikiyet kaybına bağlı sarkmalarda, cildi hızla sıkılaştırarak yağlı hacimlerin azaltılması ve yüz ovalinin yeniden şekillendirilmesinde etkili bir bakımdır.

       6.PERFECTION LEKE BAKIMI

 

Cildi tahriş etmeden üstteki ölü tabakayı soyarak ciltte aydınlatıcı ve pürüzsüz bir tabaka yaratır ve hücre yenilenmesine etkin rol oynayarak cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Ayrıca kahverengi lekelerin renginin açılmasında da etkilidir ve güneş lekelerinin oluşmasına karşıda cildi koruma özelliğine sahiptir.

       7.BIOPURE DETOKS BAKIMI

 

CİLDİNİZ NEFES ALSIN

Şehir hayatında oksijensiz kalarak yorulan ve enerji potansiyelini kaybeden ciltleri korumayı hedefleyen SKIN OXYGEN THERAPY cildi toksinlerden arındırarak, cilt hücrelerinin yeniden nefes almasını sağlar.

Cildinizin daha rahat nefes almasını desteklemek amacıyla tasarlanan BIOPURE OXYGEN serisi, çevre kirliliğine karşı cildin savunma sistemini güçlendirirken oksijensiz kalmış, solgun ve hassas - karma ciltleri derinlemesine nemlendirir ve canlandırır.

 

        8.ENZYIMACID

 

ENZYMACID serisi, yüksek performanslı bir AHA peeling yöntemidir. Mat ve soluk ciltler, aşırı pigmentasyondan kaynaklanan cilt lekeleri, cilt tabakasının kalınlaşması, akne izleri ve yüzeysel kırışıklıkların görünümünü azaltır ve cildinizin yoğun bir şekilde nemli kalması sağlar.

 

 

         9.BIO OPTIC

HASSAS GÖZ ÇEVRESİ

Yüzümüzün diğer bölgelerine göre 7 kat daha ince bir cilt yapısına sahip olan ve özel bir bakıma ihtiyaç duyan hassas göz çevresi için tasarlanan BIO OPTIC serisi, göz altı torbaları, koyu halkalar, kaz ayağı çizgileri ve nemsizlik gibi pek çok göz çevresi problemini hızlı ve etkili bir şekilde azaltmayı hedefler.

 

         10.LED THERAPY

 

Led maske her cilt bakımında cildin problemine göre uygulanabilen destekleyici tedavi yöntemidir. Akneli ciltlere, lekeli ciltlere , kılcal damarlı ciltlere uygulanabilir. Isı ve radyasyon etkisi yoktur. Yoğun bir anti-aging etkisi vardır. Kırışıklıklar azalır, sarkan yüz hatları tekrar toparlanır ve yüz dolgunlaşır.

 

Kırmızı ışık

Ciltte kolajen ve elastin üretimini çoğaltır ve fibroblast aktivitesini hızlandırır. Aynı zamanda, hücresel metabolizmayı artırarak anti-aging için kılcal kan damarlarının güçlendirilmesi ve cilt hücrelerine oksijen akışını artırmaya yardımcı olur ve hücrenin metabolizmasını hızlandırır.

 

Mavi ışık

Mavi ışık cillte oluşmuş aknenin ve iltihaplı sivilcenin, yağlı cildin tedavisi için çalışır. İlk bakım sonrasında sivilcelerin söndüğü ve ve cildin rahatladığı, cilt renginin açıldığı görülür. Antibakteriyel, anti-enflamasyon, yenileme, sebum salgısını inhibe etme ve anti-aging etkileri vardır. Geniş ve tıkanmış gözenekler ve cilt lekelerine neden olan ve bakterileri öldürür.

 

Yeşil ışık

Yeşil ışık ciltte pigmentasyon kusurlarını giderir, kılcal damarların duvarlarını güçlendirir ve cilt yüzeyinde damarların görünmesinden dolayı kızarık görünen ciltleri yatıştırır. Ferah ve aydınlık cilt renginin oluşmasını sağlar. Cildin beslenmesini sağlar ve yara iyileşme sürecini kısaltır.

14038.jpg
bottom of page